Tepelná čerpadla a čerpadla ivt

Vrty pro tepelná čerpadla jsou dlouhodobým zdrojem tepelné energie, nezávislým na klimatických podmínkách. Obvyklé hloubky vrtů pro tepelná čerpadla jsou 60 – 150 m v závislosti na výkonu topného systému, hydrogeologických a geologických podmínkách dané lokality. V současné době hloubíme vrty o průměru 119-145 mm, které osazujeme jednoduchou nebo dvojitou výměníkovou smyčkou.

Na závěr vrty injektujeme cementovou bentonitovou směsí. Tato směs stabilizuje vrt, brání propojení různých hladin podzemní vody a zlepšuje odběr tepelné energie z hornin.

Vrty pro tepelná čerpadla jsou stabilním zdrojem tepelné energie.

TEPELNÁ ČERPADLA
 • TEPELNÁ ČERPADLA VODA / VODA
  Tepelné čerpadlo odebírající teplo ze spodní nebo geotermální vody. Voda je obvykle čerpána ze studny do výměníku tepelného čerpadla
  a následně vrácena zpět do země
 • TEPELNÁ ČERPADLA ZEMĚ / VODA – VRT
  Tepelné čerpadlo odebírající teplo z hloubky pod povrchem zahrady. Ve vrtu o průměru 12 až 16 cm je uložena plastová sonda naplněná nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem. Podle potřeby se provádí jeden nebo více vrtů o hloubce 60 – 150 m.
 • TEPELNÁ ČERPADLA ZEMĚ / VODA – PLOCHA
  Tepelné čerpadlo odebírající teplo z plochy zahrady. Pod povrchem zahrady jsou uloženy plastové hadice naplněné nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem.
 • TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH / VODA
  Tepelné čerpadlo odebírající teplo z venkovního vzduchu. Vzduch je nasáván přímo do tepelného čerpadla a získané teplo je použito pro ohřev vody v topení nebo bojleru.
 • TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH / VZDUCH
  Tepelné čerpadlo odebírající teplo z venkovního vzduchu. Vzduch je nasáván přímo do tepelného čerpadla a získané teplo je použito pro ohřev vzduchu uvnitř vytápěné budovy.
IVT ČERPADLA
 • Švédská značka IVT se zaměřuje výhradně na vývoj a výrobu tepelných čerpadel. Specializace a více než 40 let zkušeností, dlouhodobě udržuje značku IVT na špičce v oboru tepelných čerpadel.
 • Tepelná čerpadla IVT jsou navrhována pro náročné skandinávské klima a pravidelně vítězí ve spotřebitelských testech 
 • Od roku 2005 je IVT je součástí koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH – největšího evropského dodavatele topenářské techniky.